Impreza niespodzianka i to o czym trzeba pamiętać

 

Właściwie każdy lubi dostawać niespodziewane prezenty, a doskonalszą ich wersją ma możliwość być impreza niespodzianka. To w zdecydowanej większości przypadków jedna z najpopularniejszych form uczczenia urodzin bliskiej osoby, czasami rodzinnego jubileuszu albo świętowania sukcesu w spółce. Przede wszystkim chodzi tu o sprawienie komuś przyjemności. Już organizacja takiego przyjęcia jest zabawą samą w sobie. Pierwsza zasada: ażeby usłyszeć ,O!” – trzeba pamiętać o ,O” , jak organizacja. Warto wiedzieć, jak wszystko przygotować, aby posiadać gwarancję, że niespodzianka się uda. Wymienimy dla Was kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę organizując tego rodzaju przyjęcie.
planowanie eventu
Działamy w tajemnicy
Detal zaskoczenia jest priorytetowy, zatem przygotowania muszą odbywać się w największej konspiracji. Jeśli wiemy, kto w kategorii znajomych jest największą gadułą, to nie mówmy tej osobie nic, dopóki będziemy pewni, że wszystko jest gotowe, a solenizant jest już na horyzoncie. Namierzamy zatem ten ,typ” o podwyższonym ryzyku, który każdej napotkanej osobie powie ,jedynie nikomu nie mów” równocześnie zdradzając cel misji.
Ze stuprocentową pewnością tym, którzy nie trzymają języka za zębami możemy nawet powiedzieć, żeby przyszli wtedy, gdy impreza już się zacznie. To niezbyt uprzejme, lecz bywa konieczne. O utrzymanie przygotowań w sekrecie zazwyczaj najtrudniej. Nie jest to łatwe – chodzi tu o samych gości. Z jednej strony powinno się ich poinformować, bo będą niezbędni do pomocy, a jednocześnie prosić o zachowanie tajemnicy.
Miejsce imprezy
Gdzie zorganizujemy taką imprezę? Wpływa to nie tylko na to nastrój gości, bo posiada również wpływ na jej powodzenie. Będzie dobrze już wówczas, jeżeli już uda się ją zachować w sekrecie. Jeśli zamierzamy zorganizować imprezę niespodziankę w miejscu innym niż dom, wówczas starajmy się ominąć punkty najczęściej odwiedzane poprzez solenizanta. Powinno się zdarza się, że wejść we współpracę z obsługą domu.
Znakomicie, gdy uda się tak zrealizować scenariusz wydarzenia, że niczego niespodziewająca się osoba wejdzie do normalnie działającego baru, czy restauracji i wówczas na znany wszystkim znak – zostanie zaskoczona. Ma możliwość to być nawet wejście zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego lub pokaz w rodzaju ,prank” do jakiegoś przeboju.
Jeśli zaś impreza niespodzianka posiada się odbywać w mieszkania, to przygotowania trzeba tak rozplanować logistycznie, aby na ich ślad nie trafił sam zainteresowany. To prawdopodobnie najtrudniejsze, natomiast przy odrobinie pracy da się to zrobić. Dobrze, gdy mamy do dyspozycji garaż, piwnicę lub strych – wtedy odpada problem z ukryciem dekoracji i gadżetów na przyjęcie. Podpowiadamy, że duży samochód też całkiem nieźle spełnia swoją rolę przechowalni tego rodzaju rzeczy. Co prawda furgonetka zaparkowana pod domem od dłuższego czasu, wypakowana oryginalnymi gadżetami, ma możliwość wzbudzić niepokój sąsiadów, więc warto im powiedzieć, że planujecie imprezę niespodziankę.
Jeśli jesteśmy pewni, że nie spotka się to z niezadowoleniem zainteresowanego, to można przypuścić ,atak” w jego mieszkania, jak jedynie się w nim pojawi. To jednakże dość ryzykowne zagranie. Radzimy rozegrać wszystko w mieszkania zaprzyjaźnionej chłopcy i dziewczęta lub na gruncie neutralnym. Pomieszczenia nie dekorujemy niczym przy wejściu, za to dalej w sali nawet jedna osoba już nie ma możliwość mieć wątpliwości, jaka impreza ma posiadać miejsce.
Czas imprezy
Jeżeli już organizujemy przyjęcie z okazji urodzin, to rzecz jasna warto zaplanować je tego samego dnia, którego wypadają. Impreza niespodzianka po terminie, to raczej kiepski myśl. W szczególności słabo wypada, gdy goście udają, że ani jedna osoba nie pamięta. Jeśli dzień, który w ten sposób chcemy uczcić wypada w środku tygodnia, i nikomu ta data nie pasuje, lepiej zorganizować przyjęcie w weekend przed niż w weekend po kluczowej dacie.
Wieczorem można rozpocząć ją przynajmniej odpaleniem sztucznych ogni albo tub z błyszczącym konfetti. Istotne ażeby było niebanalnie. Właściwie każdy nieszablonowy punkt kodu spotkania bez wątpienia spotka się z aplauzem gości, a solenizant też powinien być zachwycony i pozytywnie oszołomiony.
przyjęcie niespodzianka
Przyjedź po mnie, czyli jak ściągnąć zainteresowanego w dokładnie sprecyzowane miejsce?
Najważniejszym punktem imprezy niespodzianki jest metodę skłonienia jubilata do przybycia we właściwe miejsce, o określonej porze. Są sposoby: na podstęp, prośbę o pomoc lub zwyczajnie zaproszenie na spotkanie we dwoje.
Można zadzwonić i poprosić o podwiezienie do domu. Nie gorzej zadziałać dość neutralnie, nie zalecamy zatem wplatania słów o awarii jakiś czas temu zakupionego samochodu. Informacja o zacięciu się zamka w mieszkaniu również może nie wpłynąć dobrze na imprezowy nastrój solenizanta. Można więc po prostu zaprosić taką osobę na wieczór we dwoje. Przy wyborze pretekstu trzeba pamiętać, aby był odpowiednio zakamuflowany ale i skuteczny.
Jak nie podpaść?
Organizując przyjęcie niespodziankę bierzemy pod uwagę charakter chłopcy i dziewczęta, którą chcemy zaskoczyć. Nie ściągajmy znajomych, których ona nie lubi. Nie organizujmy takiej imprezy w miejscach, za którymi nie przepada lub w rodzaju, jakiego nie znosi. Każdy powinien czuć się dobrze nastrojony do zabawy, czuć przyjemność i wejść w sytuację naturalnie. Impreza niespodzianka posiada wszakże ucieszyć a nie wyprowadzić z równowagi. Znacie się dobrze, zatem wiecie, na co można sobie pozwolić. Co do samych wydarzeń i ich kolejności… Sami wiecie, że ,co się dzieje na imprezie – zostaje na imprezie”.

Prawie każdy lubi dostawać niespodziewane prezenty, a doskonalszą ich wersją ma możliwość być impreza niespodzianka. To w wielu przypadkach jedna z najpopularniejszych form uczczenia urodzin bliskiej mężczyźni i kobiety, w pewnych sytuacjach rodzinnego jubileuszu albo świętowania sukcesu w korporacji. Głównie chodzi tu o sprawienie komuś przyjemności. Już organizacja takiego przyjęcia jest zabawą samą w sobie. Pierwsza zasada: aby usłyszeć ,O!” – trzeba pamiętać o ,O” , jak organizacja. Warto wiedzieć, jak wszystko przygotować, aby posiadać zapewnienie, że niespodzianka się uda. Wymienimy dla Was wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę organizując tego typu przyjęcie.

 

Działamy w tajemnicy

Detal zaskoczenia jest podstawowy, zatem przygotowania muszą odbywać się w największej konspiracji. Jeśli wiemy, kto w dziale znajomych jest największą gadułą, to nie mówmy tej osobie nic, dopóki będziemy pewni, że wszystko jest gotowe, a solenizant jest już na horyzoncie. Namierzamy zatem ten ,typ” o podwyższonym ryzyku, który każdej napotkanej osobie powie ,jedynie nikomu nie mów” równocześnie zdradzając cel misji.

 

Ze stuprocentową pewnością tym, którzy nie trzymają języka za zębami możemy dosłownie powiedzieć, ażeby przyszli wówczas, gdy impreza już się zacznie. To niezbyt uprzejme, lecz bywa konieczne. O utrzymanie przygotowań w sekrecie zwykle najtrudniej. Nie jest to łatwe – chodzi tu o samych gości. Z jednej strony należy ich poinformować, bo będą niezbędni do pomocy, a równocześnie prosić o zachowanie tajemnicy.

 

Miejsce imprezy

Gdzie zorganizujemy taką imprezę? Wpływa to nie tylko na to nastrój gości, bo ma także wpływ na jej powodzenie. Będzie dobrze już wtedy, jeśli uda się ją zachować w sekrecie. Jeżeli zamierzamy zorganizować imprezę niespodziankę w miejscu innym niż lokal, wtedy starajmy się ominąć punkty przeważnie odwiedzane przez solenizanta. Trzeba w pewnych sytuacjach wejść we współpracę z obsługą domu.

 

Znakomicie, gdy uda się tak zrealizować scenariusz wydarzenia, że niczego niespodziewająca się osoba wejdzie do normalnie działającego baru, czy restauracji i wówczas na znany wszystkim znak – zostanie zaskoczona. Ma możliwość to być dosłownie wejście zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego lub pokaz w rodzaju ,prank” do jakiegoś przeboju.

 

Jeśli zaś impreza niespodzianka posiada się odbywać w mieszkania, to przygotowania trzeba tak rozplanować logistycznie, żeby na ich ślad nie trafił sam interesujący się. To chyba najtrudniejsze, jednak przy odrobinie pracy da się to zrobić. Dobrze, gdy posiadamy do dyspozycji garaż, piwnicę lub strych – wtedy odpada problem z ukryciem dekoracji i gadżetów na przyjęcie. Podpowiadamy, że duży samochód także zupełnie nieźle spełnia własną rolę przechowalni tego rodzaju rzeczy. Co prawda furgonetka zaparkowana pod domem od dłuższego czasu, wypakowana oryginalnymi gadżetami, ma możliwość wzbudzić niepokój sąsiadów, zatem warto im powiedzieć, że planujecie imprezę niespodziankę.

 

Jeśli jesteśmy pewni, że nie spotka się to z niezadowoleniem zainteresowanego, to można przypuścić ,atak” w jego lokalu, jak jedynie się w nim pojawi. To jednakże dość ryzykowne zagranie. Radzimy rozegrać wszystko w domu zaprzyjaźnionej chłopcy i dziewczęta albo na gruncie neutralnym. Pomieszczenia nie dekorujemy niczym przy wejściu, za to dalej w sali nikt już nie może posiadać wątpliwości, jaka impreza ma posiadać miejsce.

 

Czas imprezy

Jeżeli organizujemy przyjęcie z okazji urodzin, to rzecz jasna warto zaplanować je tego samego dnia, którego wypadają. Impreza niespodzianka po terminie, to raczej kiepski myśl. W szczególności słabo wypada, gdy goście udają, że nawet jedna osoba nie pamięta. O ile dzień, który w ten metodę chcemy uczcić wypada w środku tygodnia, i nikomu ta data nie pasuje, nie gorzej zorganizować przyjęcie w weekend przed niż w weekend po kluczowej dacie.

 

Wieczorem można rozpocząć ją co najmniej odpaleniem sztucznych ogni albo tub z błyszczącym konfetti. Ważne aby było niebanalnie. Prawie każdy nietuzinkowy punkt kodu spotkania niewątpliwie spotka się z aplauzem gości, a solenizant również powinien być zachwycony i pozytywnie oszołomiony.

 

Przyjedź po mnie, czyli jak pobrać zainteresowanego w dokładnie określone miejsce?

Bardzo istotnym punktem imprezy niespodzianki jest sposób skłonienia jubilata do przybycia we właściwe miejsce, o określonej porze. Są sposoby: na podstęp, prośbę o pomoc lub po prostu zaproszenie na spotkanie we dwoje.

 

Można zadzwonić i poprosić o podwiezienie do lokalu. Dużo lepiej zadziałać dość neutralnie, nie zalecamy więc wplatania słów o awarii w ostatnim czasie zakupionego samochodu. Informacja o zacięciu się zamka w mieszkaniu także ma możliwość nie wpłynąć dobrze na imprezowy nastrój solenizanta. Można zatem po prostu zaprosić taką osobę na wieczór we dwoje. Przy wyborze pretekstu należy pamiętać, by był odpowiednio zakamuflowany ale i skuteczny.

 

Jak nie podpaść?

Organizując przyjęcie niespodziankę bierzemy pod uwagę charakter osoby, którą chcemy zaskoczyć. Nie ściągajmy znajomych, których ona nie lubi. Nie organizujmy takiej imprezy w miejscach, za którymi nie przepada albo w stylu, jakiego nie znosi. Właściwie każdy powinien czuć się dobrze nastrojony do zabawy, czuć radość i wejść w sytuację naturalnie. Impreza niespodzianka ma przecież ucieszyć a nie wyprowadzić z równowagi. Znacie się dobrze, więc wiecie, na co można sobie pozwolić. Co do samych wydarzeń i ich kolejności… Sami wiecie, że ,co się dzieje na imprezie – zostaje na imprezie”.

 

2 myśli na temat “Impreza niespodzianka i to o czym trzeba pamiętać”

  1. Kiedyś mojemu ojcu próbowaliśmy zorganizować taką imprezę niespodziankę i wyszła klapa, bo dowiedziała się szybciej. Moja sprytna siostra zapytała go gdzie może dostać hel do balonów Warszawa i tak się domyślił. W mojej rodzinie nie ma imprezy bez balonów, kupujemy je dosłownie na każdą okazję.

Dodaj komentarz